GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 9656056
*
nr 965 6056
Matservisdelar
33 del, Gefle, Vinranka
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 18:01:24
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59
*
Matservisdelar
nr 965 6056
Matservisdelar
33 del, Gefle, Vinranka
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59